Bez kategorii

Mezoterapia mikroigłowa / NanoFRAX

Twoja skóra nie wygląda jak dawniej? Straciła swoją jędrność i nawilżenie? A może na Twojej twarzy pojawiły się przebarwienia i nie możesz sobie z nimi poradzić? Skorzystaj z zabiegu mezoterapii NanoFrax!☎ Zadzwoń i umów się na wizytę Mezoterapia mikroigłowa – Kraków
ul. Kalwaryjska 96
Tel: 503 606 607

Mezoterapia – co to takiego?

Mianem mezoterapii określa się niechirurgiczne zabiegi medyczne, których celem jest dostarczenie substancji leczniczych i odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej, która w normalnych warunkach jest chroniona przez zewnętrzne warstwy naskórka. Ochrona ta sprawia, że substancje zawarte w preparatach kosmetycznych, kremach, maseczkach, nie są w stanie przeniknąć w głąb skóry, a ich działanie jest powierzchniowe. Nie oznacza to, że nie należy ich stosować, jednak w celu uzyskania bardziej spektakularnych efektów warto rozważyć właśnie mezoterapię.

Aby skutecznie pokonać opór naskórka i dostarczyć składniki odżywcze i lecznicze w głębsze warstwy skóry, tam gdzie ich działanie będzie bardziej kompleksowe i skuteczne, stosuje się metody mezoterapii igłowej oraz bezigłowej. W mezoterapii igłowej specjalista medycyny estetycznej dokonuje płytkich wkłuć w powierzchnię skóry, po czym następuje iniekcja środka leczniczego lub specjalistycznego koktajlu odżywczego do właściwych rejonów. W mezoterapii bezigłowej do uzyskania takiego efektu wykorzystuje się zjawiska elektropolacji, sonoforezy lub jonoforezy.

Wskazania do mezoterapii

Jest to idealna metoda dla osób borykających się z problemami takimi jak blizny, rozstępy, głębokie i utrwalone zmarszczki, utratą jędrności skóry, a także przebarwieniami i nierównym kolorytem. Dodatkowo zabieg ten odczuwalnie podnosi poziom nawilżenia, wzmacnia naturalny system antyoksydacyjny i fotoprotekcyjny skóry, a także poprawia strukturę i napięcie naskórka.

Efekty działania mezoterapii

Mezoterapia, dzięki swoim szczególnym właściwościom, jest w stanie przeniknąć przez ochronne warstwy naskórka i dostarczyć substancje lecznicze i odżywcze w głąb skóry, czyli tam, gdzie ich działanie będzie najbardziej efektywne. Już samo poddanie skóry procesowi mezoterapii igłowej wyzwala w niej reakcję obronną, efektem czego jest zwiększona produkcja kolagenu oraz wzrost napięcia i jędrności skóry. Zabieg mezoterapii stosowany jest w celu zwalczania głębokich i utrwalonych zmarszczek, poprawy jędrności skóry, zwalczaniu rozstępów, blizn pooperacyjnych. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszych zabiegach, jednak dla uzyskania pełnego i długotrwałego efektu rekomendowane jest przeprowadzenie całej, zalecanej przez specjalistę serii zabiegów oraz późniejsze regularne odświeżanie jej efektów przez powtarzanie zabiegu co jakiś czas.

Mezoterapia mikro i nanoigłowa

Obecnie coraz większą popularnością cieszę się zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem urządzenia Nanofrax. Urządzenie to umożliwia dosłownie bombardowanie skóry nakłuciami i tworzenie mikrokanalików, przez które substancje czynne przedostają się do właściwych warstw skóry. W urządzeniu stosuje się wymienne, jednorazowe końcówki wyposażone w igły wykonane z hipoalergicznego, czystego tytanu. W przypadku mikroigieł ich średnica wynosi 300 μm, a urządzenie umożliwia zmianę zakresu ich działania (głębokości) w przedziale od 0,1 do 2,5 mm. Dzięki takim możliwościom terapeuta jest w stanie precyzyjnie dobrać nie tylko odpowiedni do problemu skóry preparat, ale również optymalną dla danej dolegliwości głębokość mikrokanalików. W przypadku końcówki stosowanej do zabiegów nanoigłowych średnica igieł wynosi zaledwie 90 μm. Zabieg jest znacznie delikatniejszy i skierowany w kierunku stymulacji samego naskórka. Dzięki tej delikatności doskonale nadaje się do zastosowania wszędzie tam, gdzie mikroigły są zbyt inwazyjne – okolice oczu, w tym powieki i linia tuż pod rzęsami czy usta.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty działania

Mezoterapia mikroigłowa daje doskonałe efekty nie tylko dzięki samemu zabiegowi, którego działanie pobudza naturalne mechanizmy obronne i regeneracyjne skóry, ale również dzięki stosowanym w salonach wyspecjalizowanym koktajlom zawierającym odpowiednio dobrane dawki substancji aktywnych i odżywczych. Dostarczenie tych substancji bezpośrednio w miejsce oddziaływania zwiększa efektywność ich działania i efekty jakie to działanie daje skórze. Po zabiegach mezoterapii mikroigłowej uzyskujemy znaczną poprawę napięcia i jędrności skóry, a także jej nawilżenia. Drobne zmarszczki znikają całkowicie, natomiast głębsze znacznie się spłycają. Mezoterapia mikroigłowa sprawdza się również w leczeniu i profilaktyce wypadania włosów, redukcji cellulitu, a także miejscowego usuwania tkanki tłuszczowej. Decydując się na ten zabieg warto pamiętać, że okres rekonwalescencji po nim może wynieść nawet kilka dni, w czasie których nasza skóra może być widocznie podrażniona i miejscowo opuchnięta. Nie zaleca się tego zabiegu na mniej niż 7 dni przed ważnymi wydarzeniami. Ochrona przeciwsłoneczna w postaci kremu z wysokim filtrem powinna być stosowana przez około 10 dni po zabiegu. Przez 4 dni należy unikać basenu, sauny, gorących kąpieli oraz alkoholu. W okresie tym niewskazane są również intensywne ćwiczenia fizyczne.

Nieinwazyjna mezoterapia nanoigłowa

W przeciwieństwie do mezoterapii mikroigłowej zabieg z użyciem nanoigieł jest zabiegiem nie wyzwalającym mechanizmów obronnych naszej skóry. Jego działanie jest na tyle delikatne i bezpieczne, że z powodzeniem może być stosowany na skórze bardzo delikatnej i wrażliwej na bodźce. Dotyczy to również tak delikatnych regionów naszego ciała jak okolice oczu i usta. Jego działanie jest powierzchniowe i skupia się na samym naskórku, jednak dzięki delikatności działania i odpowiednio dobranym koktajlom odżywczym, doskonale rewitalizuje powierzchnię skóry. Jest przez to świetną alternatywą dla zabiegu z wykorzystaniem mikroigieł wszędzie tam,
gdzie nie można go stosować.

Dodaj komentarz